Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4SB-50/75-EXT 4S EXTENSION BOX 1-1/2 DEEP 1/2&3/4
MODEL 4SB-50/75-EXT
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$2.92 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A7 |
| Barcode | 8-35243-01115-1 |
| Features: | |
| - Provides additional volume for added wire space | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 1 - 1/2" |
| Cu In | 21 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| KO Sides | (8) - 1/2", (4) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Bestorq SPA2882 Metric Wedge Section V-Belt
| Brand | Bestorq |
| Model | SPA2882 |
$19.63
Each
Free shipping
KIPP K0270.2A386 ADJUSTABLE HANDLE SIZE:2 5/16-18 PLASTIC GREEN RAL6032 COMP:STAINLESS STEEL
| Brand | NK North America Inc. |
| Model | K0270.2A386 |
$14.19
Each
Free shipping
Kipp K0140.AE2X20 knurled screw per DIN 464 with 8-32 external thread and 20mm stud length. Features a 16mm head diameter (D1) and 9.5mm head height (H). Constructed from bright stainless steel for corrosion resistance in workholding and fixturing applications.
| Brand | NK North America Inc. |
| Model | K0140.AE2X20 |
$7.63
Each
Free shipping
$72.03
Each
Free shipping
Reviews