NI10-G18-AP6X-B1341 40MM
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
TURCK NI10-G18-AP6X-B1341 40MM Sensor
MODEL NI10-G18-AP6X-B1341 40MM
BRAND
SKU
UOM
each
Call for Pricing - 888-671-2883
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
  • Sensor, Inductive, Proximity, 10mm Sensing Distance
  • 18mm Barrel
  • PNP
  • Non-Flush
SKU: 5773036
In stock when nobody else had it
Read more
Recently Viewed
#2938892
Click for 10% off
#1844495
MagPowr HEB2502MFP11 HEB-250 Pneumatic Brake
Brand MagPowr
Model HEB2502MFP11
Click for 10% off
Consolidated Bearings KG-400 CPO THIN SECTION BALL BEARING
Brand Consolidated Bearings
Model KG-400 CPO
Reviews
SKU: 5773036
Read more
Request specifications
Dear Customer by submitting this form You will be requesting the product specifications sheet for Turck NI10-G18-AP6X-B1341 40MM. Our customer service team will contact the manufacturer and send You the requested information by email.