INA RNAO40X55X20 Precision needle bearing
MODEL RNAO40X55X20
Prices are subject to change
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
O.D.
2.165
Specifications
| F w | 40 mm |
|---|---|
| D | 55 mm |
| C | 20 mm |
| D a | 47, 5 mm |
|---|---|
| D b | 40, 6 mm |
| d b | 46, 2 mm |
| E | 47 mm |
| r a max | 0, 3 mm |
| r min | 0, 3 mm |