Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Osborn MSHA-55 0009500400 Load Runner
MODEL 0009500400
Contact supplier for technical support on: marketsupport@osborn
$488.41 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
| Item No. | 95004 |
|---|---|
| Description | MSHA-55 |
| Detail | |
| Wt Std Pk lbs | 5.7 lbs |
| Std Pk | 1 |
| Type | LR Metric |
| Brand | Osborn |
| Part Number | MSHA-55 |
| Scale | Metric |
| E Head Dia mm | 88.9 mm |
| E Tolerance | -0.025 -0.050 |
| H Hex Size mm | 12.2 mm |
| J Head Length mm | 32 mm |
| K Shaft Dia mm | 55 mm |
| K Tolerance | -0.025 -0.050 |
| L Stud Length mm | 195 mm |
| M Thread Length mm | 62 mm |
| N Thread | M52x5 |
| Approx Wt kg | 5.7 kg |
| Fits HPCA | 150 |
| Fits HPJA | 150 |
| Fits HPVA | 150 |
Cooper Eaton RI101-A Dimmer Rotary SP 1000W 120V Non-Pset AL
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | RI101-A |
$18.87
Each
Free shipping
KIPP K0227.200082 TUBULAR HANDLE L=226 FORM:A STAINLESS STEEL BLACK PLASTIC RIBBED COMP:PLASTIC A=200 D=M08x35
| Brand | Kipp |
| Model | K0227.200082 |
$418.78
Each
Free Shipping orders over $100
Remke 303L0010J Single Key (M12) Micro-Link Cable Assembly PVC Male/Female 90 deg 3 Pole 1ft 22 AWG
| Brand | Remke |
| Model | 303L0010J |
$49.53
Each
Free shipping
Nachi Bearing 51112 BNLS
| Brand | Nachi Bearing |
| Model | 51112 |
$57.29
Each
Free shipping
NSK 51130 Thrust Ball Bearing
| Brand | NSK Bearings |
| Model | 51130 |
$717.67
Each
Free Shipping orders over $100
Remke 103B0150AP Mini-Link Plug Assembly PVC Male 3 Pole 15ft 16 AWG
| Brand | Remke |
| Model | 103B0150AP |
$55.50
Each
Free shipping
Fibox AR10106CHSCTF JIC10 x 10 x 6 hinged transparent screw cover flange mount
| Brand | Fibox |
| Model | AR10106CHSCTF |
$116.53
Each
Free Shipping orders over $100
Hubbell Wiring MCMA2416 MICRO-QCK FEM ANG PLG 4P DL KEY 6M
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | MCMA2416 |
$78.00
Each
Free shipping
Reviews