JR45X50X25,5
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Koyo JR45X50X25,5 solid race inner ring for needle roller bearings. 45 mm inner diameter, 50 mm outer diameter, 25.5 mm width. Precision-ground raceway for use with drawn cup or machined ring needle roller bearings.
MODEL JR45X50X25,5
BRAND
each
UPC
Prices are subject to change
Select Quantity
GET A QUOTE
Bearing Modification Services
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Bearing Design
Removable Inner Ring Straight
I.D.
45 mm
O.D.
50 mm
Oil Hole
w/o Oil Hole
Precision Ground
Yes
Width
25 mm