MagPowr HEB2502KVFP15 HEB-250 PNEUMATIC BRAKE
MODEL HEB2502KVFP15
Contact supplier for technical support on: 1 844 629 2377
Click for 10% off
|---|---|
| High Torque Capacity | Delivers up to 250 in-lbs of torque, suitable for heavy-duty applications requiring robust tension management. |
Benefits
Each
Each
| Brand | GMN Bearings USA |
| Model | S619/6 CTA P4+ UL |
Consolidated Bearings AH-2309 X 40 MM WITHDRAWAL SLEEVE
| Brand | Consolidated Bearings |
| Model | AH-2309 X 40 MM |