We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
WIEGMANN WC14P2 CONSOLEOTCS1/2PANEL22X17
MODEL WC14P2
Contact supplier for technical support on: 562 463 8300
$498.09 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Application
For use with WC14B console.
Color
White
Finish
Polyester Powder
Height
22 in
Special Features
Carbon steel half panel.
Type
Console Half Panel
Width
17 in
Hubbell Wiegmann WC14P2
UPC: 786725443758 | UNSPSC: 39121323 | GTIN: 00786725443758
Enclosures, Cabinets & Racks > Enclosure Accessories > Enclosure Mounting Accessories
Wiegmann Half Back Panel, For Use With: WC14 WC14B NEMA 12 Single Door Operator Interface Console, Carbon Steel, Polyester Powder Coated, White, 22 in H x 17 in W
Specs:
| Dimensions | 22 in H x 17 in W |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Suitable For Use With | WC14 WC14B NEMA 12 Single Door Operator Interface Console |
| Finish | Polyester Powder Coated |
| Color | White |
Packaging:
| Length | 1.25 in |
|---|---|
| Width | 17.0 in |
| Height | 22.0 in |
Certifications/Standards:
| Brand | Whitney Tool |
| Model | 25011 |
| Brand | Cle-Line |
| Model | C18122 |