SCE-12DLP12
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Saginaw Control SCE-12DLP12 is a flat subpanel designed for use with 12" x 12" enclosures. Constructed from carbon steel with an ANSI-61 gray powder coat finish, it measures 9" wide by 9" high by 0.10" thick. This subpanel provides a clean mounting surface for internal components.
MODEL SCE-12DLP12
each
Contact supplier for technical support on: 989-799-6871
Typically Ships in: 1 day
Returnable: See conditions
Configuration
B
Depth
0.10"
Edge Flanges
Flat
Height
9.00"
Width
9.00"