SCE-DF42EL24LP
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Saginaw Control SCE-DF42EL24LP dead front panel for NEMA 4 wall-mount enclosures. Constructed from carbon steel with ANSI-61 gray polyester powder coat finish. Panel dimensions are 38.00" H x 20.63" W x 0.83" D, designed to fit a 42" H x 24" W enclosure. Provides a protective barrier behind the hinged door for operator safety and component mounting.