SCE-72P30F1
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Saginaw Control SCE-72P30F1 subpanel, 72" wide x 30" high x 0.88" deep, carbon steel with ANSI-61 gray polyester powder coat finish. Designed for mounting components inside SCE wall-mount and free-standing enclosures. Pre-punched mounting holes for easy installation.
MODEL SCE-72P30F1
Depth
0.88"
Enclosure Height
72
Enclosure Width
30
Height
60.00"
Width
26.00"