Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4RDB-MC 4 OCT. STEEL MC BOX 2-1/8 DEEP
MODEL 4RDB-MC
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.46 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A4 |
| Barcode | 8-35243-01194-6 |
| Features: | |
| - MC Clamp for Metal Clad Cables | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 21.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Clamp Type | BX/MC |
| KO Sides | (2) - MKO, (4) - Loom |
| KO Bottom | (1) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
Sunex Tools 993503 9/16" x 5/8" Half Moon Box Wre
| Brand | Sunex Tools |
| Model | 993503 |
$8.66
Each
Free shipping
Cle-Line C22840 1899 4.2MM GP jobber black oxyde
| Brand | Cle-Line |
| Model | C22840 |
$1.53
Each
Free shipping
$3,504.35
Each
Free Shipping orders over $100
$5.98
Each
Free shipping
68-161SB/S Top Grain Cowhide Drivers Split Back Regular Grade Keystone Thumb
| Brand | PIP |
| Model | 68-161SB/S |
$4.41
Each
Free shipping
$13.99
Each
Free shipping
$59.00
Each
Free shipping
Hammond Power Solutions PH50PG Imperator machine tool control transformer, 1-phase 50 VA, 120x240V primary to 12x24V secondary, copper windings, core and coil enclosure, 130°C insulation class, 55°C rise, 50/60 Hz, cULus and CE approved. Factory provided secondary fusing with field installed fuse kit. Seismic compliant per IBC 2018 and OSHPD.
| Brand | Hammond Power Solutions |
| Model | PH50PG |
$76.31
Each
Free shipping
Reviews