Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4RDB-MKO 4 OCT. STEEL BOX 2-1/8 DEEP MKO
MODEL 4RDB-MKO
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$3.78 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A4 |
| Barcode | 8-35243-01013-0 |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 21.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| KO Sides | (2) - 1/2", (2) - MKO |
| KO Bottom | (3) - 1/2", (2) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 32 lbs |
Fastube HDPE 12 High-Density Polyethylene - 1/2" Thick - White - 4 x 8 Sheet
| Brand | Fastube |
| Model | HDPE12 |
$420.73
Each
Free Shipping orders over $100
$353.79
Each
Free Shipping orders over $100
Pramet 400A08R-IS19PD09-C 6792985 Shell Milling Cutter - High Feed
| Brand | Pramet |
| Model | 6792985 |
$864.73
Each
Free Shipping orders over $100
$198.34
Each
Free Shipping orders over $100
Thomson Linear 511P25F3D 500 Series Ball Profile Rail Carriage, size 25 mm, Precision grade, Wide Long (F) style, approximately 0.13 C preload. Constructed from through-hardened bearing-grade steel for high load capacity and long service life in factory automation and linear motion applications.
| Brand | Thomson Linear |
| Model | 511P25F3D |
$396.80
Each
Free Shipping orders over $100
13081 Te-Co
| Brand | Te-Co |
| Model | 13081 |
$52.90
Each
Free shipping
Te-Co 63082 Swivel Joint Rest, M8 x 1.25 Thread Size, 4" Rod Length, 360 deg Working Angle
| Brand | Te-Co |
| Model | 63082 |
$85.64
Each
Free shipping
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
Reviews