Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit GB-1-NM-OW 1-G GANGABLE OLD-WRK NM BOX 2-1/2 DEEP
MODEL GB-1-NM-OW
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.39 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A31 |
| Barcode | 8-35243-01219-6 |
| Description: | |
| Gangable Switch Box, With NM Cable Clamps | |
| Features: | |
| - Removable side cover for multigang applications - NM Clamp for Non-Metallic Sheathed Cables with ground |
|
| Dimensions: | |
| Width | 2" |
| Height | 3" |
| Depth | 2 - 1/2" |
| Cu In | 12.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| Clamp Type | NM |
| No. of Gangs | 1 |
| KO Sides | (4) - 1/2" |
| KO Ends | (2) - 1/2", (4) - Loom |
| KO Bottom | (1) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 28 lbs |
Dichtomatik CRD 157 EC613 75065363 EXTRUDED CORD-EPDM 70
| Brand | Dichtomatik |
| Model | 75065363 |
$1.94
Each
Free shipping
Hubbell Wiring HPW48RR19 RACK RELAY 48"H 24U BK
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | HPW48RR19 |
$511.20
Each
Free Shipping orders over $100
Hubbell Wiring FSPLCQS3OR FIBER ADAPT PNL 12P 3LC QUAD ZIRC OR
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | FSPLCQS3OR |
$140.59
Each
Free Shipping orders over $100
Dixon R34 Ribbed Die
| Brand | Dixon |
| Model | R34 |
$209.60
Each
Free Shipping orders over $100
Peer Per.P210-HA-A
| Brand | PEER Bearing |
| Model | Per.P210-HA-A |
$53.97
Each
Free shipping
$2,588.11
Each
Free Shipping orders over $100
Allen Bradley 4983-DC120-20 Filter/Surge Protector
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 4983-DC120-20 |
$1,231.11
Each
Free Shipping orders over $100
Allen Bradley 1489-D1C100 Circuit Breaker
| Brand | Allen Bradley |
| Model | 1489-D1C100 |
Not available
Reviews