We never sell your data to third parties
Orbit HSB-1-50 1-G HANDY BOX 1-1/2 DEEP 1/2 KO
MODEL HSB-1-50
This vendor has a minimum order quantity of 73. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$1.98 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 73
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A28 |
| Barcode | 8-35243-01020-8 |
| Dimensions: | |
| Width | 2" |
| Height | 4" |
| Depth | 1 - 1/2" |
| Cu In | 11.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| No. of Gangs | 1 |
| KO Sides | (8) - 1/2" |
| KO Bottom | (3) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 23 lbs |
| Brand | NoTrax |
| Model | T17S0038BL |
| Brand | PIP |
| Model | 3702/XL |
| Brand | System Plast |
| Model | VG-CSB-SS-14 |
| Brand | Nachi Bearing |
| Model | 6204ZZENR |
| Brand | AMI Bearings |
| Model | UCPEU311 |