Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit HDB-1-MKO-FB 1-G HANDY BOX + BRACKET 2-1/8 DEEP MKO
MODEL HDB-1-MKO-FB
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$4.05 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A29 |
| Barcode | 8-35243-01017-8 |
| Features: | |
| - FB Bracket for offset mounting on flat side of stud or joist | |
| Dimensions: | |
| Width | 2" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 16.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Bracket | FB, 9/16" |
| No. of Gangs | 1 |
| KO Sides | (2) - 1/2", (3) - MKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (1) - MKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
TIMKEN 24802-3169 Bearing Isolators
| Brand | Timken |
| Model | 24802-3169 |
$721.19
Each
Free Shipping orders over $100
FKB JM5 3-PIECE MALE PRECISION-WEAR RESISTANT ROD END RIGHT-HAND
| Brand | FK Bearing |
| Model | JM5 |
$11.42
Each
Free shipping
Bando 3VX1180 POWER ACE COG V-BELT TOP WIDTH: 3/8 INCH V-DEPTH: 5/16 INCH
| Brand | Bando |
| Model | 3VX1180 |
$26.03
Each
Free shipping
KIPP K0568.05004055 RUBBER BUFFER TYPE B AND EXTERNAL THREAD M10 M10X28 D=50 H=40 STEEL COMP:ELAST. NATURAL RUBBER SHORE 55A
| Brand | Kipp |
| Model | K0568.05004055 |
$7.20
Each
Free shipping
Pfannenberg 28213000015 BA15d 230V AC YE LED lamp BA15d socket 230 VAC yellow LED Light source
| Brand | Pfannenberg |
| Model | 28213000015 |
$47.00
Each
Free shipping
TBWOODS SDSMPB SDSX7/16 MPB SG BUSHING
| Brand | TB Woods |
| Model | SDSMPB |
$54.39
Each
Free shipping
SpillTech SPKO-CART8 Oil-Only Spill Cart Kit with 8in Wheels
| Brand | SpillTech |
| Model | SPKO-CART8 |
$1,393.00
Each
Free Shipping orders over $100
PTI GIXSW18 Maintenance Free Rod End-Female-Right H Heat Treated Steel
| Brand | PTI |
| Model | GIXSW18 |
$230.00
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews