Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4406 4S INDUSTRIAL COVER - POWER OUTLET 1.75
MODEL 4406
This product has a minimum order quantity of (50 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$3.38 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(50 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A14 |
| Barcode | 8-35243-00032-2 |
| Description | |
| Raised 1/2", 4" Square Industrial Cover Power Outlet, 30A Locking, 1.750" diameter with Crushed corners |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Cu In | 7.0 |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| Line Drawings | |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 50 |
| Weight | 16.5 lbs |
DRILLCO 350N117 17/64 Nitro Mechanics Length Drills High Speed Steel Black & Gold 135 degree Point
| Brand | Drillco |
| Model | 350N117 |
$3.14
Each
Free shipping
DRILLCO 350N107 7/64* Nitro Mechanics Length Drills High Speed Steel Black & Gold 135 degree Point
| Brand | Drillco |
| Model | 350N107 |
$1.09
Each
Free shipping
Nexen 968256 Spring Engaged Profile Rail Brake
| Brand | Nexen |
| Model | 968256 |
$6,126.30
Each
Free Shipping orders over $100
Starrett 655-441J Dial Indicator, 0-1.000" Range, 0-100, .001" Grads, .100" Range Per Rev, .375" Stem Diameter
| Brand | Starrett |
| Model | 655-441J |
$303.75
Each
Free Shipping orders over $100
Nexen 968135 Spring Engaged Profile Rail Brake
| Brand | Nexen |
| Model | 968135 |
$982.08
Each
Free Shipping orders over $100
Gates 78592103 3030 1.3/16 Taper-Lock Bushings - English Sizes
| Brand | Gates Rubber |
| Model | 3030 1.3/16 |
$134.97
Each
Free Shipping orders over $100
Regal 024129AA DRILL 29/64NAS907-A-0.4531-00-1-P5-BF Cutting Tools
| Brand | Regal Cutting Tools |
| Model | 024129AA |
$13.42
Each
Free shipping
Reviews