Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Orbit GMB-2-FB 2-G GANGABLE SWITCH BOX 2-3/4 DEEP
MODEL GMB-2-FB
This product has a minimum order quantity of (25 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$9.13 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(25 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A32 |
| Barcode | 8-35243-01477-0 |
| Description: | |
| Intermediate Depth Gangable Switch Box, With FB Bracket, 9/16" Setback | |
| Features: | |
| - Removable side cover for multigang applications - FB Bracket for offset mounting on flat side of stud or joist - With Pre-assembled 7" Solid Cu. #12AWG Pigtail and 10-32 Ground Screw | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 3" |
| Depth | 2 - 3/4" |
| Cu In | 28.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| Bracket | FB, 9/16" |
| No. of Gangs | 2 |
| KO Sides | (2) - 1/2" |
| KO Ends | (4) - MKO |
| KO Bottom | (4) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 25 |
| Weight | 25.5 lbs |
Bridgeport CGA770450 1/2" ALUM cord grip .350-.450
| Brand | Bridgeport |
| Model | CGA770450 |
$11.79
Each
Free shipping
LSIS 02144454UL UTS1200N AI5 800A 3P LL UL
| Brand | LS Electric |
| Model | 02144454UL |
$1,935.28
Each
Free Shipping orders over $100
$501.90
Each
Free Shipping orders over $100
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
$142.40
Each
Free Shipping orders over $100
$222.41
Each
Free Shipping orders over $100
Add to cart to see price
Free Shipping orders over $100
$145.67
Each
Free Shipping orders over $100
Reviews