Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4RB-NM-BHA 4 OCT. STEEL NM BOX 1-1/2 ON ADJ. BRKT
MODEL 4RB-NM-BHA
This product has a minimum order quantity of (25 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$6.56 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(25 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A3 |
| Barcode | 8-35243-01149-6 |
| Features: | |
| - NM Clamp for Non-Metallic Sheathed Cables with ground - Adjustable Bar Hanger (BHA) allows installation of box anywhere along length of stud - Includes a 3/8" - 18 NPS trade sized stud to accommodate fixture stem |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 1 - 1/2" |
| Cu In | 15.5 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg.Process | Welded |
| Clamp Type | NM |
| Bracket | BHA, 14-1/2" to 22 -1/2" |
| KO Sides | (2) - 1/2", (4) - Loom |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 25 |
| Weight | 24 lbs |
Gates 78580009 1008.9/16 Taper-Lock Bushings - English Sizes
| Brand | Gates Rubber |
| Model | 1008.9/16 |
$24.47
Each
Free shipping
1NWJ2 Standard Plate Caster Swivel Rubber 350 lb 4 in Wheel Dia
| Brand | MRO Supply |
| Model | 1NWJ2 |
$47.92
Each
Free shipping
BUNTING AA085107 11/16 X 7/8 X 3/4 SAE841 Std Plain Bearing
| Brand | Bunting Bearings |
| Model | AA085107 |
$2.21
Each
Free shipping
US Seal PS-3088 PS Pump Seal
| Brand | U.S. Seal Mfg. |
| Model | PS-3088 |
$724.77
Each
Free Shipping orders over $100
Tollok (Rexnord) T200070X110 10432980 TLK200-70MMX110MM-MCT3393LBFT-B14XM10
| Brand | Tollok |
| Model | T200070X110 |
$65.74
Each
Free shipping
US Seal PS-3085 PS Pump Seal
| Brand | U.S. Seal Mfg. |
| Model | PS-3085 |
$719.43
Each
Free Shipping orders over $100
RAB PAR20-7-930-25D-DIM PAR20 7W 50EQ 550LM E26 CRI90 3000K Dim 25DEG
| Brand | RAB Lighting |
| Model | PAR20-7-930-25D-DIM |
$8.40
Each
Free shipping
Dixon 62198 Schedule 80 Threaded Polypropylene Reducer Bushing
| Brand | Dixon |
| Model | 62198 |
$6.45
Each
Free shipping
Reviews