We never sell your data to third parties
Orbit MSB-1 1-G MASONRY BOX 2-1/2DEEP
MODEL MSB-1
This vendor has a minimum order quantity of 28. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (25 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.28 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(25 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 28
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A23 |
| Barcode | 8-35243-01040-6 |
| Dimensions: | |
| Width | 1 - 7/8" |
| Height | 3 - 3/4" |
| Depth | 2 - 1/2" |
| Cu In | 16.1 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| No. of Gangs | 1 |
| KO Sides | (4) - CKO |
| KO Ends | (2) - CKO |
| KO Bottom | (1) - CKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 25 |
| Brand | Bridgeport |
| Model | 1260 |
| Brand | Flowtrend |
| Model | 17-190-SFY-DSO |
| Brand | Wiegmann |
| Model | HW-N4X2PB |
| Brand | Cutting Tool Technologies |
| Model | CAV-460 |