We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 1C-SH 1-G W/P COVER 1 SINGLE REC./SW HORIZ.
MODEL 1C-SH
This vendor has a minimum order quantity of 31. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (25 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$4.74 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(25 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 31
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | WEATHERPROOF |
|---|---|
| Page | C4 |
| Barcode | 8-35243-00799-4 |
| Description: | |
| Single receptacle or Switch Horizontal - 1.406" Diameter | |
| Features: | |
| - Zinc Die Cast - Gasket included - Device mounted - Meets NEC Article 406.9 (A) for damp and wet locations | |
| Dimensions: | |
| Width | 4-1/2" |
| Height | 2-3/4" |
| Specifications: | |
| Color | Gray |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 25 |
| Brand | RAB Lighting |
| Model | RAIL90N/PIR/E |
| Brand | U.S.Tsubaki |
| Model | E-1J |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | WP8V |
| Brand | Ringfeder |
| Model | 4051-400HC |
| Brand | MasterDrive |
| Model | 6C90F |
| Brand | Royal Products |
| Model | 56212 |
| Brand | Browning |
| Model | 1093855 |
| Brand | Orbit Industries |
| Model | RC-3-O |