Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Orbit 4SDB-MKO-AR1G 4S BOX 2-1/8 DEEP + AB BRACKET & 1G ADJ. RING
MODEL 4SDB-MKO-AR1G
This vendor has a minimum order quantity of 27. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.30 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 27
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A11 |
| Barcode | 8-35243-01508-1 |
| Features | |
| - Fully assembled to reduce time and wasted material - Raised Ground Emboss - Includes 10" Solid Cu. #12AWG Pigtail and 10-32 Ground Screw - UMI Back Support Arm provides support for studs up to 6" deep - AB Bracket for positioning against face and side of stud - 1-Gang Adjustable Ring preinstalled for flush installation with finished wall | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 30.3 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Bracket | AB, Flush |
| KO Sides | (6) - 1/2", (3) - MKO |
| KO Bottom | (1) - 1/2", (2) - MKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
1/2"-13 x 6" Carriage Bolt, Coarse, Full Thread, Grade A Steel, Zinc CR+3 Finish
| Brand | MROSupply Fasteners |
| Model | FSTPCK-489125 |
$29.17
Per Bx
Free shipping
Reviews