We never sell your data to third parties
Orbit 5SDB-50/75-AB-PT-BSA 5S 2-1/8 BOX W/ AB & P-TAIL & BACK SUPPORT
MODEL 5SDB-50/75-AB-PT-BSA
This vendor has a minimum order quantity of 25. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.82 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 25
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A16 |
| Barcode | 8-35243-01487-9 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss - Includes 10" Solid Cu. #12AWG Pigtail and 10-32 Ground Screw - UMI Back Support Arm provides support for studs up to 6" deep - AB Bracket for positioning against face and side of stud |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4-11/16" |
| Height | 4-11/16" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 42.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Bracket | AB, Flush |
| KO Sides | (6) - 1/2", (3) - 3/4" |
| KO Bottom | (3) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 30 lbs |
| Brand | ABB |
| Model | ACS550-U1-012A-4-B055 |
| Brand | Gates Rubber |
| Model | E3MR-630-15 |
| Brand | Gates Rubber |
| Model | E146XL037 |
| Brand | Gates Rubber |
| Model | T10-32-60M-LLUSNT |
| Brand | NTN Bearing |
| Model | CH7019HVJ04 |
| Brand | Bestorq |
| Model | 3048-8M-20 |