Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 5SLB-2MKO 5S BOX 2-1/2 DEEP 1&1-1/4 MKO
MODEL 5SLB-2MKO
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$7.50 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A15 |
| Barcode | 8-35243-01442-8 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss - Two #8-32 x 1/2" Mounting Screws - Suitable for Datacom & Electrical Applications |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4-11/16" |
| Height | 4-11/16" |
| Depth | 2 - 1/2" |
| Cu In | 49.4 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| KO Sides | (4) - 3/4"&1" MKO, (4) - 1"&1-1/4" MKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (2) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 29 lbs |
Cooper Eaton 7623V-BOX Switch Deco 3Way 20A 120/277V AutoGrd Ivory
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 7623V-BOX |
$16.04
Each
Free shipping
Reviews