Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit FA-4SEDB-CKO FIRE ALARM 4S BOX 3-1/2 DEEP
MODEL FA-4SEDB-CKO
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$9.45 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Finish
Durable Red Powder Coat Finish
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A20 |
| Barcode | 8-35243-01523-4 |
| Features: | |
| - For oversized alarm devices - Provide easy identification of products containing cabling of Fire Alam Systems - Prevent need for repainting - Industrial, Commercial or Residential Use - Durable Red Powder Coat Finish |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 3 - 1/2" |
| Cu In | 46.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Red |
| KO Sides | (12) - CKO |
| KO Bottom | (4)- CKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 26.4 lbs |
M41CON27 5996021 Bronze 135° Stub Drill ANSI N27
| Brand | Precision Twist Drill |
| Model | 5996021 |
$3.39
Each
Free shipping
Orbit SCS-75 4 SQUARE COVER W/ 3/4 FEM. SWIVEL W/ CONDUIT ADAPTOR
| Brand | Orbit Industries |
| Model | SCS-75 |
$12.52
Each
Free shipping
$44.15
Each
Free shipping
Orbit 2PB-G 2-GANG WEATHERPROOF MODIFIABLE PLASTIC BOX /W LOCK NUTS GY
| Brand | Orbit Industries |
| Model | 2PB-G |
$10.21
Each
Free shipping
$481.75
Each
Free Shipping orders over $100
QC91PN1 5997960 Taper Length Drill Long ANSI N1
| Brand | Precision Twist Drill |
| Model | 5997960 |
$29.31
Each
Free shipping
WIEGMANN N4242008 ENCLNEMA4CS(24X20X8)
| Brand | Wiegmann |
| Model | N4242008 |
$1,150.73
Each
Orbit TG-1 1-G GANGABLE T/G OLD-WRK BOX 2-1/2 DEEP
| Brand | Orbit Industries |
| Model | TG-1 |
$4.62
Each
Free shipping
Reviews