Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit FA-5SDB-MKO FIRE ALARM 5S BOX 2-1/8 DEEP
MODEL FA-5SDB-MKO
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$8.83 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Finish
Durable Red Powder Coat Finish
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A20 |
| Barcode | 8-35243-01524-1 |
| Features: | |
| - Provide easy identification of products containing cabling of Fire Alam Systems - Prevent need for repainting - Industrial, Commercial or Residential Use - Durable Red Powder Coat Finish |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4-11/16" |
| Height | 4-11/16" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 42.0 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Red |
| KO Sides | (2) - 1/2", (10) - MKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (2) - MKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 26.5 lbs |
Cooper Eaton 63CR69 Receptacle CR 50A 125/250V 3P4W H/L Black
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 63CR69 |
$64.10
Each
Free shipping
Airmaster 31080 PACN73.5-8 UP/UPB Upblast Curb 73-1/2" sq. x 8" Steel
| Brand | Airmaster |
| Model | 31080 |
Call for pricing
$853.71
Each
Free Shipping orders over $100
$4,389.61
Each
Reviews