We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4SDB-75-FB 4S BOX 2-1/8 DEEP 3/4 KO + BRACKET
MODEL 4SDB-75-FB
This vendor has a minimum order quantity of 38. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$3.81 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 38
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A9 |
| Barcode | 8-35243-01124-3 |
| Features: | |
| - FB Bracket for offset mounting on flat side of stud or joist | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 30.3 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Bracket | FB, Flush |
| KO Sides | (6) - 3/4" |
| KO Bottom | (1) - 1/2", (4) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 24 lbs |
| Brand | Timken |
| Model | 29516-7175 |
| Brand | Pfannenberg |
| Model | 32097000911 |
| Brand | Pfannenberg |
| Model | 23360640001 |
| Brand | Alemite |
| Model | 338838 |
| Brand | MasterDrive |
| Model | 3L430 |
| Brand | U.S.Tsubaki |
| Model | DS60A16 |