We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4SDB-NM-WB 4S NM BOX 2-1/8 DEEP + WOOD BRACKET
MODEL 4SDB-NM-WB
This vendor has a minimum order quantity of 32. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$4.60 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 32
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A10 |
| Barcode | 8-35243-01392-6 |
| Features: | |
| - NM Clamp for Non-Metallic Sheathed Cables with ground - WB Bracket uses position spurs for mounting box on side of stud | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 30.3 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Clamp Type | NM |
| Bracket | WB, Flush |
| KO Sides | (2) - 1/2", (1) - MKO, (4) - Loom |
| KO Bottom | (1) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Brand | Timken |
| Model | 21719-0545 |
| Brand | LS Electric |
| Model | 02155968UL |
| Brand | Hubbell Wiring |
| Model | NS613I |
| Brand | Timken |
| Model | 21158-1744 |
| Brand | LS Electric |
| Model | 1339018300 |
| Brand | LS Electric |
| Model | 1339014300 |
| Brand | LS Electric |
| Model | 1340010900 |