We never sell your data to third parties
Orbit FA-4SDB-MKO FIRE ALARM 4S BOX 2-1/8 DEEP
MODEL FA-4SDB-MKO
This vendor has a minimum order quantity of 27. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$5.34 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 27
Typically Ships in: 1 day
Returnable:No
Finish
Durable Red Powder Coat Finish
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A20 |
| Barcode | 8-35243-01521-0 |
| Features: | |
| - Provide easy identification of products containing cabling of Fire Alam Systems - Prevent need for repainting - Industrial, Commercial or Residential Use - Durable Red Powder Coat Finish |
|
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 30.3 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Red |
| KO Sides | (8) - 1/2", (4) - MKO |
| KO Bottom | (2) - 1/2", (2) - MKO |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Weight | 20.5 lbs |
| Brand | Remke |
| Model | RD09NR-GYR |