We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit 4SB-NM-FB 4S BOX 1-1/2 DEEP NM TYPE + BRACKET
MODEL 4SB-NM-FB
This vendor has a minimum order quantity of 42. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (24 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$3.48 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(24 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 42
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A8 |
| Barcode | 8-35243-01222-6 |
| Features: | |
| - NM Clamp for Non-Metallic Sheathed Cables with ground - FB Bracket for offset mounting on flat side of stud or joist | |
| Dimensions: | |
| Width | 4" |
| Height | 4" |
| Depth | 1 - 1/2" |
| Cu In | 21 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Welded |
| Color | Galvanized |
| Clamp Type | NM |
| Bracket | FB, Flush |
| KO Sides | (2) - 1/2", (1) - MKO, (4) - Loom |
| KO Bottom | (1) - 1/2" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 24 |
| Brand | Goulds |
| Model | 5GP0715 |