Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit FS4PB-NBH NEW CONST. FAN SUPPORT BOX 1-1/2 DEEP
MODEL FS4PB-NBH
This product has a minimum order quantity of (10 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$14.92 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(10 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A1 |
| Barcode | 8-35243-01370-4 |
| Features: | |
| - Includes Push-in NM Cable Connector - New Construction Bar Hanger slides apart to fit joist spacing from 16" to 24" - Easy-to-follow Instruction Sheet (A)(C)(D) - Complies with NEC 314.27 for up to 70 lbs. of ceiling fan load or 70lbs.of fixture load | |
| Dimensions: | |
| Diameter | 4" |
| Depth | 1/2" |
| Cu In | 5.8 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Knockouts | 2-1/2" |
| Bracket | NBH, 16" TO 24" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 10 |
$41.33
Each
Free shipping
$900.00
Each
Free Shipping orders over $100
$6,369.35
Each
Free Shipping orders over $100
$288.44
Each
Free Shipping orders over $100
Gates 77874714 AT20-50-50M-LLUS
| Brand | Gates Rubber |
| Model | AT20-50-50M-LLUS |
$98.12
Each
Free shipping
$1,573.64
Each
Free Shipping orders over $100
$5,851.92
Each
Free Shipping orders over $100
Smith Bearing FCR-1-1/8-E Smith-Trax Flanged Track Roller with 1-1/8" outer diameter. This eccentric stud type roller features a tapered roller bearing design for high radial and thrust load capacity. The eccentric stud allows for adjustment of track alignment. Unsealed configuration suitable for applications requiring periodic lubrication.
| Brand | Smith Bearings |
| Model | FCR-1-1/8-E |
$68.19
Each
Free shipping
Reviews