Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you’re viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit DHB-4-B 4-G DRAWN HANDY BOX + B BRKT 2-1/8 DP
MODEL DHB-4-B
This product has a minimum order quantity of (20 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$21.47 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(20 minimum)
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A22 |
| Barcode | 8-35243-00106-0 |
| Features: | |
| - Raised Ground Emboss & Device Ears - B Bracket for face mounting on front edge of wood stud |
|
| Dimensions: | |
| Width | 7-1/2" |
| Height | 4" |
| Depth | 2 - 1/8" |
| Cu In | 57.8 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Mfg. Process | Drawn |
| Bracket | B, 9/16" |
| No. of Gangs | 4 |
| KO Sides | (2) - 1/2", (8) - CKO |
| KO Bottom | (5) - 1/2", (4) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 20 |
| Weight | 31 lbs |
Orbit FLB-D-C-BR FLOOR BOX FLIP LID COVER /W DUPLEX RECPT BRASS
| Brand | Orbit Industries |
| Model | FLB-D-C-BR |
$59.06
Each
Free shipping
Cooper Eaton 7503W Switch Decorator 3Way 15A 120/277V White
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 7503W |
$4.60
Each
Free shipping
Cooper Eaton 1995V Switch Tog SP 3Pos 20A 120/277V Mom Ivory
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 1995V |
$41.20
Each
Free shipping
$578.53
Each
Free Shipping orders over $100
40-1R #40 Roller chain 10ft box 1/2" pitch single strand
| Brand | MRO Supply |
| Model | 40-1R |
$27.00
Per Foot
Free shipping
Orbit BHT-1 24 T-BAR BRACKET
| Brand | Orbit Industries |
| Model | BHT-1 |
$6.04
Each
Free shipping
Cooper Eaton 9516SG Switch Aspire 3Way 20A 120/277V SG
| Brand | Cooper Wiring |
| Model | 9516SG |
$16.43
Each
Free shipping
Orbit 5SLB-2MKO 5S BOX 2-1/2 DEEP 1&1-1/4 MKO
| Brand | Orbit Industries |
| Model | 5SLB-2MKO |
$7.50
Each
Free shipping
Reviews