We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit SR-5 5-G STEEL SWITCH RING
MODEL SR-5
This vendor has a minimum order quantity of 9. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
This product has a minimum order quantity of (5 minimum) This is the minimum order quantity available when purchasing this product.
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$16.20 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity(5 minimum)
Brand Minimum Order Quantity: 9
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A27 |
| Barcode | 8-35243-00077-3 |
| Description: | |
| 5-Gang Device Ring for multigang box, Raised 3/4" | |
| Dimensions: | |
| Width | 12 - 1/4" |
| Height | 4 - 9/16" |
| Cu In | 25.5 |
| No. of Gangs | 5 |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| Line Drawings | |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 5 |
| Weight | 3 lbs |
| Brand | Hanson |
| Model | 20581 |
| Brand | Hanson |
| Model | 10405 |
| Brand | Hanson |
| Model | 42462 |
| Brand | Orbit Industries |
| Model | 43075 |
| Brand | Airmaster |
| Model | 94226 |
| Brand | Hanson |
| Model | 40085 |
| Brand | Hanson |
| Model | 41833 |
| Brand | Hanson |
| Model | 26621 |