Know When You’re Overpaying
The MROSupply Chrome Extension instantly alerts you when the part you're viewing is available for less at MROSupply.
Download Now
We never track your browsing or search history
We never sell your data to third parties
We never sell your data to third parties
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Orbit SB-6 6-GANG WELDED SWITCH BOX
MODEL SB-6
This vendor has a minimum order quantity of 4. Order minimum ($) may be applied. Add desired QTY to cart and proceed to checkout to view minimum
Contact supplier for technical support on: 213 745 8884
$36.42 Each
Prices are subject to change
FREE SHIPPING ON ORDERS OVER $100
Select Quantity
Brand Minimum Order Quantity: 4
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
| Category | SWITCH BOX |
|---|---|
| Page | A25 |
| Barcode | 8-35243-00112-1 |
| Description: | |
| Multigang Switch Boxes, 1-13/16" Deep & 6-Gang | |
| Dimensions: | |
| Width | 14 - 1/16" |
| Height | 4 - 9/16" |
| Depth | 1 - 5/8" |
| Cu In | 111.1 |
| Line Drawings | |
| Specifications: | |
| Material | 16 GA Sheet Steel |
| Color | Galvanized |
| No. of Gangs | 6 |
| KO Sides | (10) - 1/2", (10) - MKO |
| KO Bottom | (6) - 1/2", (4) - 3/4" |
| Packaging Info: | |
| Std Pkg | 1 |
| Weight | 1.5 lbs |
Hanson 27621 1/8'' TYPE HOLDER
| Brand | Hanson |
| Model | 27621 |
$190.63
Each
Free Shipping orders over $100
Hanson 43109 RECTANGLE TAG-316 STAINLESS STEEL ROUND END 1"X2-1/8" 10PK
| Brand | Hanson |
| Model | 43109 |
$11.25
Each
Free shipping
14907 Long Series Torx L-Key Individually Carded T7
| Brand | Eklind |
| Model | 14907 |
$8.07
Each
Free shipping
IRWIN 1882411 IMPACT SOCKET EXT 1/2" X 10" OAL
| Brand | Irwin Tools |
| Model | 1882411 |
$16.83
Each
Free shipping
IRWIN 1877494 IMPACT SOCKET EXT 3/8" X 3" OAL
| Brand | Irwin Tools |
| Model | 1877494 |
$9.35
Each
Free shipping
Te-Co 50802 Clamp Supports, 5/16, M8 Stud Size
| Brand | Te-Co |
| Model | 50802 |
$8.18
Each
Free shipping
Hanson 97443 3" X 5" ALUMINUM WRITE ON TAG
| Brand | Hanson |
| Model | 97443 |
$131.88
Each
Free Shipping orders over $100
Sunex Tools 2679A
| Brand | Sunex Tools |
| Model | 2679A |
$69.42
Each
Free shipping
Reviews