SCE-72EL6024SSFSD
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
Saginaw Control SCE-72EL6024SSFSD is a 72" H x 60" W x 24" D EnviroLine continuous-hinge free-standing enclosure. Constructed from 304 stainless steel with continuously welded and ground smooth seams, it is UL Type 4X listed for indoor/outdoor hose-down and corrosive environments. The concealed continuous hinge and bonding studs provide reliable grounding. ANSI-61 gray polyester powder coat finish is standard on carbon steel; this stainless model has a natural brushed finish.
MODEL SCE-72EL6024SSFSD
Depth
24.00"
Height
72.00"
Width
60.00"