2210-S231-P1T1-Z241-1.5A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S231-P1T1-Z241-1.5A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 3 Pole Plug-In 277VAC/65VDC T1 1NC AUX INT and ON 1.5A
MODEL 2210-S231-P1T1-Z241-1.5A
Current Rating
1.5
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
  • Type: Thermal Magnetic
  • Poles: 3 Pole
  • Supports three-phase applications for balanced load management.
  • Voltage Rating: 277VAC / 65VDC
  • Compatible with standard industrial and automotive voltage systems.
  • Current Rating: 1.5A