8340-T110-K1T2-ALH0-16A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T110-K1T2-ALH0-16A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 1 Pole DIN Mount 240/415VAC Long Delay 16A
MODEL 8340-T110-K1T2-ALH0-16A
Current Rating
16
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
  • Type: Magnetic and hydraulic-magnetic circuit breaker
  • Poles: 1 Pole
  • Voltage Rating: 240/415VAC
  • Current Rating: 16A