MODEL 8340-T110-K1F1-ALH0-25A
Prices are subject to change
Select Quantity
Typically Ships in: 1 day
Returnable: Yes
Actuator
Toggle
Aux Contacts
N.O.
COO
DE
CQC
GB 17701
CSA
C22.2 No 235
Current Rating
25
Mounting Method
DIN Rail
Package
Rail
Poles
1
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Terminal Design
Screw
Type
Fast Acting
UL
UL 1077
VDE
EN 60934
Key Features
| Current Rating | 25A, ensuring optimal protection for circuits prone to overcurrent conditions. |