8340-T110-K1T1-KNH126-20A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
MODEL 8340-T110-K1T1-KNH126-20A
Current Rating
20
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
  • Current Rating: 20A, suitable for various electrical loads and applications.