2210-S211-P1M1-Z141-2.5A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S211-P1M1-Z141-2.5A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 1 Pole Plug-In 277VAC/65VDC M1 1NC AUX INT and ON 2.5A
MODEL 2210-S211-P1M1-Z141-2.5A
Current Rating
2.5
Poles
1
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Standard Delay
Key Features
Poles1 Pole Plug-In Design - Facilitates easy installation and replacement in existing systems.
Voltage RatingSuitable for 277VAC and 65VDC applications, making it versatile for different electrical environments.
Current RatingOperates at 2.5A, providing optimal protection for low to medium power applications.