2210-S211-P1T1-Z141-0.1A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S211-P1T1-Z141-0.1A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 1 Pole Plug-In 277VAC/65VDC T1 1NC AUX INT and ON 0.1A
MODEL 2210-S211-P1T1-Z141-0.1A
Current Rating
0.1
Poles
1
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
Voltage RatingOperates at a voltage of 277VAC and 65VDC, making it versatile for various electrical systems.
Current RatingRated at 0.1A, ensuring optimal protection for sensitive electronic components.