2210-S211-P1T1-Z141-20A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S211-P1T1-Z141-20A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 1 Pole Plug-In 277VAC/65VDC T1 1NC AUX INT and ON 20A
MODEL 2210-S211-P1T1-Z141-20A
Current Rating
20
Poles
1
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
Rated Current20A, suitable for protecting sensitive electrical components from overcurrent conditions.
Voltage RatingOperates at 277VAC and 65VDC, providing versatility for different electrical configurations.