2210-S221-P1T1-Z241-16A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S221-P1T1-Z241-16A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole Plug-In 277VAC/65VDC T1 1NC AUX INT and ON 16A
MODEL 2210-S221-P1T1-Z241-16A
Current Rating
16
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Key Features
  • Type: Thermal Magnetic Circuit Breaker
  • Poles: 2 Pole Plug-In Design
  • Voltage Rating: 277VAC / 65VDC
  • Current Rating: 16A