2210-S231-P1M1-Z241-2.5A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-S231-P1M1-Z241-2.5A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 3 Pole Plug-In 277VAC/65VDC M1 1NC AUX INT and ON 2.5A
MODEL 2210-S231-P1M1-Z241-2.5A
Current Rating
2.5
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Standard Delay
Key Features
  • Current Rating: 2.5A, suitable for a wide range of applications while providing excellent protection against overloads and short circuits.
  • Voltage Compatibility: Operates at 277VAC and 65VDC, making it versatile for both AC and DC circuits.