2210-T210-K0T1-H131-15A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-T210-K0T1-H131-15A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 1 Pole DIN Mount 277VAC/65VDC T1 1NC AUX 15A
MODEL 2210-T210-K0T1-H131-15A
Current Rating
15
Poles
1
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
Current Rating15A, providing robust protection against overcurrent situations
Voltage SpecificationsOperates at 277VAC and 65VDC, suitable for versatile power systems