2210-T220-K0T1-H231-0.4A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 2210-T220-K0T1-H231-0.4A Thermal Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 480VAC/65VDC T1 1NC AUX 0.4A
MODEL 2210-T220-K0T1-H231-0.4A
Current Rating
0.4
Poles
2
Rated VAC
250 / 433 VAC
Rated VDC
65 VDC
Type
Delayed Action
Key Features
Rated Current0.4A, providing precise protection for low-current applications.
Voltage RatingAccommodates 480VAC and 65VDC, suitable for both AC and DC circuits.