8340-T110-K1M2-ALH126-15A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T110-K1M2-ALH126-15A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 1 Pole DIN Mount 240/415VAC Med Delay N/O Aux 15A
MODEL 8340-T110-K1M2-ALH126-15A
Current Rating
15
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Type
Medium Delay
EN 60934
Key Features
  • Current Rating: 15A, providing effective protection against overloads and short circuits.