8340-T120-K1M1-ALH126-0.25A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T120-K1M1-ALH126-0.25A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 80VDC Med Delay N/O Aux 0.25A
MODEL 8340-T120-K1M1-ALH126-0.25A
Current Rating
0.25
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Type
Medium Delay
EN 60934
Key Features
Current Rating0.25A, ensuring adequate protection for low-current applications.
Voltage CapacityOperates at 80VDC, suitable for high voltage applications in various industries.