8340-T120-K1M2-ALH126-0.25A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T120-K1M2-ALH126-0.25A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 240/415VAC Med Delay N/O Aux 0.25A
MODEL 8340-T120-K1M2-ALH126-0.25A
Current Rating
0.25
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Type
Medium Delay
EN 60934
Key Features
  • Current Rating: 0.25A, providing precise protection for low-current applications.