8340-T120-K1T2-ALH0-30A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T120-K1T2-ALH0-30A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 240/415VAC Long Delay 30A
MODEL 8340-T120-K1T2-ALH0-30A
Current Rating
30
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Key Features
  • Current Rating: 30A, suitable for a wide range of electrical loads.