8340-T120-K1T2-ALH126-0.02A
Image for Illustration purposes only. Actual product may vary
E-T-A 8340-T120-K1T2-ALH126-0.02A Magnetic and Hydraulic-Magnetic Circuit Breaker 1077 2 Pole DIN Mount 240/415VAC Long Delay N/O Aux 0.02A
MODEL 8340-T120-K1T2-ALH126-0.02A
Current Rating
0.02
Rated VAC
240 / 415 VAC
Rated VDC
80 VDC
Type
Delayed Action
EN 60934
Key Features
Poles2 pole configuration, suitable for various applications requiring dual-phase protection.
Current RatingRated at 0.02A, ideal for applications requiring precise low current protection.